Łańcut w kapciach

Zamek jak zamek, ale te kapcie;-) Muzeum w Łańcucie jest jednym z nielicznych w Polsce miejsc, do których zwiedzania niezbędne są ochraniacze na buty w postaci nieśmiertelnych muzealnych kapci. Już z tego powodu warto zajrzeć do jednej z najciekawszych podkarpackich atrakcji.
Oddalony około 20 minut drogi od Rzeszowa zamek kryje całkiem interesujące zbiory. Dawna warownia obronna skutecznie opierała się najazdom szwedzkim i siedmiogrodzkim, a w XVIII wieku została przekształcona w przepiękną, otoczoną parkiem rezydencję. Właścicielami łańcuckiego zamku byli Pileccy, Lubomirscy, Potoccy – największe nazwiska w dawnej Rzeczypospolitej. Budynek nie ucierpiał bardzo w trakcie wojny, a potem – potem stał się muzeum, które wygląda tak, jakby poprzedni właściciele wyszli przed chwilą i na chwilę.

Wraz z biletem wstępu otrzymujemy możliwość froterowania oryginalnych intarsjowanych podłóg. W pakiecie jest także przewodnik – zwykle niewiele młodszy niż sam zamek:-) Łańcut może rzadko bywa po drodze, ale warto nadłożyć parę kilometrów. Oprócz zamku do zwiedzenia jest wozownia, storczykownia, stajnie – no i park. Pojedźcie;-)

Komentarze

Podobne wpisy

Tagi

Zobacz moje prace na Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.