Wulkany błotne. Cud natury

Wulkany błotne w Rumunii, w okolicach Berki, to miejsce, którego nie wolno ominąć, jeśli tylko będziecie w Rumunii. One nie są dziwne. One są kompletnie od czapki. W krajobrazie iście księżycowym co jakiś czas straszą w ziemi dziury, w których bulgoce błoto. Po co to? Nie wiem. ‚Nikt nie wymyślał dokładnie tego, w czym żyć nam przyszło” – ten kawałek Elektrycznych Gitar musiał powstać w tamtych stronach.

Wulkany błotne są po drodze do niczego, mniej więcej (bardzo mniej więcej) między Braszowem a Tulczą. Przy „wejściu” siedzi człowiek sprzedający bilety, który po polsku mówi, a jakże: „Nie palić, nie dotykać”. Podobno błotna lawa jest radioaktywna. Nie wiem, nie znam się. Na pewno Vulcanii Noroiosi de la Berca są jednak najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi. Przynajmniej rumuńskiej.

Wulkany błotne

Vulcanii Noroiosi

Komentarze

Podobne wpisy

Tagi

Zobacz moje prace na Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.